Puszcza Kampinoska to idealne miejsce na jednodniowy wypad za miasto i rodzinne spędzenie czasu. W niezbyt zimną ale styczniową niedzielę wybraliśmy się z Łodzi na do Granicy … miejscowości Granica.

Znajduje się tam – niestety nieczynny zimą – skansen architektury drewnianej, szlak rowerowy, a przede wszystkim kładka spacerowa z wieżą widokową.

Puszcza Kampinoska a zwłaszcza właśnie kładka w Granicy, wybierana jest często do sesji fotograficznych. Jest to niezwykle malownicze i fotogeniczne miejsce. 

Ścieżka przyrodnicza „Skrajem Puszczy” naprawdę prowadzi skrajem lasau.

Parking

Nasz spacer zaczęliśmy od bezpłatnego parkingu – przynajmniej zimą tak jest. Obok znajdują się także bezpłatne toalety. Tuż obok jest także plac zabaw dla dzieci i miejsce na ognisko do grillowania.

Wieża widokowa i kładka

Z parkingu – zgodnie z nazwą – poszliśmy ścieżką skrajem lasu. Po niecałym kilometrze należy skręcić w prawo w kolejną alejkę. Tam znajdziemy początek kładki, która wyprowadza na Olszowieckie Błoto. Ma ona 160 metrów długości i doprowadza do pierwszej w Kampinoskim Parku Narodowym wieży widokowej, wybudowanej w 2015 roku. Wieża ma prawie 8 metrów i podesty na trzech poziomach.

Kładka wiedzie natomiast jeszcze trochę dalej, kończy ją platforma nad Kanałem Olszowieckim, którego celem było prowadzone od XIX wieku osuszanie bagien. Zimą mokradła porośnięte są lasem suchych trzcin i turzyc. Wiosną zakwitnąć maja tu storczyki, w tym ten najrzadszy – storczyk kukawka. Miejsce malownicze, widok rozległy, słońce świeci choć to luty, bardzo ładnie.

Czas

Spacer zajął nam mniej więcej godzinę. To naprawdę fajne miejsce na rodzinne spędzenie wolnego dnia. Nawet zimą. Polecamy !

Dojazd

Z drogi krajowej nr 580 w Komorowie jadąc od Warszawy należy skręcić w prawo za przystankiem autobusowym.

Odwiedź nasz profil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *